background image

napatra.cz

O vestavěných patrech

Vestavěné patro

je někdy také nazýváno jako spací patro, patro na spaní, vyvýšená postel nebo patrová postel. Je ideálním řešením prostoru v maloplošných interiérech. V obytných, kancelářských, skladovacích, ale i jiných. Nejčastěji se využívají na spaní.patro na spani_nam28rijna (1)

Vestavěné patro se skládá s nosného rámu s roštem pro matraci nebo podlahou, je kotvené ke stěnám ve výšce 150 až 250 cm v závislosti na výšce stropu. Pod patrem je možné umístit šatník, posezení, dětský kout nebo pracovní místo.

Přístup na patro je řešený schody nebo žebříkem v případě velkého nedostatku místa.

Patra se vyrábí nejčastěji ze dřeva smrkového. Jsou kotvená ke stěnám nebo stavěná na nosné sloupky v případě, kdy nám zdivo nedovolí standardní kotvení. Nosnost patra je přizpůsobená jeho využití, ale vždy je počítáno i s dostatečnou rezervou.

Jak u nás pořídit patro?

  • Zjistěte rozměry místnosti a zkuste si udělat představu jak by mělo patro vypadat a jak se bude používat
  • Projděte ukázky naší práce a najděte patro které se Vám líbí a shoduje se s Vaší představou
  • Vyplňte poptávkový formulář nebo nás kontaktujte přímo, rádi Vám poradíme

Po ústní dohodě bude zpracován grafický návrh a cenová nabídka, dalším krokem je podpis smlouvy o dílo a předání zálohy ve výši 50%z ceny. Po dokončení bude vystaven předávací protokol, záruční list a daňový doklad. Ano, tak jednoduché to je:)

Cena

Cena vestavěného patra se odvíjí od náročnosti konstrukce, místa provedení, použitých materiálů,  nátěrů a dalších okolností. Ceny začínají cca na 20 000,-Kč. Opravdu pěkné a pohodlné patro v základní výbavě lze pořídit kolem 48 000,-Kč.  Patro s náročným designem a plnou výbavou, tedy kompletní elektro instalace, úložné prostory, zabudované LED osvícení, může vyjít na takových 95 000,-Kč a více. Rádi Vám připravíme návrh na Vámi navrženou částku. Nabízíme také možnost splátkového financování.

Výhody 

– získání prostoru navíc

– navýšení plochy bytu až o 12m2

– navýšení hodnoty bytu pro případný prodej

– využití prázdného prostoru v bytě

– úspora za topení – u stropu je tepleji

– masivní dřevo dodává interiéru útulnost

Nevýhody

– složitější přístup do postele, nejde jen vstát a jít. Je třeba někam vyjít nebo sejít

– u stropu je tepleji, spí se tedy spíše v teple než v chladu

– možné omezení některých poloh, pokud bude patro užíváno i jinak než ke spaní

Patro a děti

– patra dělaná pro děti jsou uzpůsobena tomuto účelu. Pokud je patro myšleno pro dospělé, lze opatřit přístup  zábranou, která zabrání dětem vystoupat nahoru. Děti mají patra rády, je to taková průlezka doma. S ohlasů zákazníků vyplývá, že je jednodušší dětem ukázat jak na patro lozit a vysvětlit jim,  jak si počínat aby nedošlo k pádu, než donekonečna patro zabedňovat.  Vždy je ale na zvážení rodičů jak se k této situaci postaví. Za pohyb dětí na patře nenese odpovědnost výrobce ale rodič.

Žebřík nebo schody

Přednostmi žebříku jsou úspora prostoru a cena. Zákazníkům doporučujeme pohodlnější  variantu – schody. Zásadní rozdíl je asi v tom, že po schodech lze vystoupat na patro bez přidržování. Což se hodí například při servírování snídaně do postele. Navíc v místě schodů mohou vzniknout další úložné prostory (šuplíky, skříňky, police, šatní skříně).

Doba stavby

Čas potřebný na stavbu  je závislý na typu konstrukce a počtu doplňků. Nejzákladnější typy pater lze zvládnout za jeden den. Obvykle montáž na místě trvá 3 – 8 pracovních dnů.

Kotvení do stěn

Patra jsou kotvena do cihlových stěn kotvami, nebo závitovými tyčemi. U sádrokartonových příček nebo zdí které nejsou nosné, stavíme patro na nosné sloupky, které ovšem zabírají cenný prostor v pokoji, a omezují využití prostoru pod patrem.

Materiály

Na naše patra používáme převážně smrkové stolařské polotovary nejvyšší kvality. Které mají ideální vlhkost a další vlastnosti pro použití v interiéru. Na přání lze použít i jiné dřeviny, ale je potřeba počítat s navýšením ceny.

Nátěry

Na nátěry používáme převážně voskové oleje značky Osmo. Jsou charakteristické jedinečnou kombinací přírodních olejů a vosků, které jsou po zaschnutí mimořádně odolné a ekologicky nezávadné. Splňují i nejpřísnější podmínky pro ošetření povrchu dřevěných hraček a povrchů určených pro styk s potravinami. Zajišťují vnitřní i vnější ochranu dřeva, nevytváří povrchový film.  Pronikají, oproti uzavřenému filmu běžných vodních laků nebo polyuretanových nátěrů, hluboko do dřeva, a tím zajistí prodyšný povrch na bázi otevřených pórů dřeva.

Máte další dotazy? Napište nám.